WSPÓŁPRACA Z LIDERAMI W BRANŻY szerokim wachlarzem możliwości

Od niemal 30 lat obecności na rynku, towarzyszy nam otwarte spojrzenie na branżę. Dzięki doświadczeniu, zdobyliśmy wiedzę. Dzięki niej mamy pewność i przekonanie, które produkty i marki należy rekomendować naszym Klientom. Lata doświadczeń z kooperan- tami, ustabilizowało współpracę z zaprzyjaźnionymi partnerami naszego biznesu. Wiemy, że są nam potrzebni – bo dostarczają najlepsze surowce. Podobnie jak my naszym part- nerom, jesteśmy potrzebni – bo przetwarzamy surowiec, w doskonałej jakości produkty.

Na bieżąco utrzymujemy dobrą komunikację. Dzięki niej, przepływ informacji – w obszarze trendów, nowych wzorów czy nowości technologicznych jest szybki. Wiemy co podlega zmianie czy w jakim kierunku zmierzają trendy. Tak dobra kooperacja, pozwala prędko zorientwwać się w aktualnych nowościach technologicznych czy produktowych. Dzięki niej wiemy, jak bardzo wiele do zaoferowania mamy obecnie. Wymiana informacji i doświad- czeń, czyni naszą współpracę rzetelną. RAZEM uzupełniamy swoją pasję o wyspecjalizowa- ne usługi i doświadczenie. Wszystko po to by „o krok wyprzedzić marzenia odbiorców.

image01.jpg

MARINELL & SANTAMARGHERITA od wspólnej pasji po polsko - włoską współpracę

Od lat współpracujemy z Twórcami włoskiej marki Santamargherita. Dzięki wspólnej pasji, Marinell – zakorzeniona w Polsce – przetwarza produkty od włoskiego kooperanta, pocho- dzącego z rejonu Valpolicella. To tam – z miłości do naturalnego surowca, czerpanej prosto z ziemi – powstają powierzchnie Santamargherita. Naszym zadaniem jest przetwa- rzanie ich w funkcjonalne, ponadczasowe produkty. Z połączenia piękna kwarcu i marmu- ru – o kolorystyce zaczerpniętej z lokalnego, włoskiego krajobrazu – powstała kolekcja o ponadczasowym charakterze . Dzięki współpracy z Santamargherita, zaproponować możemy tworzone z jej udziałem produkty. Certyfikowane produkty o szczególnych właściwo- ściach.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom, do dziś wszystkie produkty Santamargherita, są projektowane, realizowane i testowane w pierwszej siedzibie firmy, w miejscowości Volargne w gminie Dolcè. To tam – ponad 50 lat temu - rozpoczęła się działalność nasze- go rekomendowanego kooperanta. Przedsiębiorstwo obejmuje zakłady produkcyjne biura oraz centrum badawczo-rozwojo- we. Tam właśnie, przyjmowani są klienci, architekci, projektanci, kamieniarze i glazurnicy, którzy dzielą się pomysłami i wprowadzają je w życie.

image02.jpg

SOLIDNI PARTNERZY I CERTYFIKOWANE PRODUKTY recykling i biznes odpowiedzialny społecznie

Bezpieczny kontakt naszych produktów z żywnością , to niezmiernie istotna kwestia. Dlatego dzięki kooperacji z Santamargherita, powierzchnie SM Quartz, to powierzchnie starannie przebadane pod tym kątem. Spełniają one normy amerykańskich standardów NSF Food Zone, jak i wymogi europejskiego rozporządzenia REACH. Partnerstwo z marką Santamargherita zapewnia także konglomeraty, spełniające normy Greenguard Gold. To najsurowsze światowe normy dotyczące kontroli niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC). Spełnienie kryteriów Greenguard Gold, to gwarancja odpowiedzialności i troski o wysoką czystość powietrza.

Współpracujący z nami założyciele rekomendowanej marki - Santamargherita - jako członkowie rady Green Building Council Italia, promują międzynarodowy system zrównoważonego budownictwa LEED . System LEED opiera się na punktacji przyzna- wanej projektom na podstawie ustalonych kryteriów. Jeśli jesteś architektem, lub inwestorem - wdrożenie w Twoje projekty surowców naszego włoskiego partnera, pomoże Ci w uzyskaniu certyfikatu LEED propagującego idę zrównoważonego budownictwa .

image02.jpg

MARINELL I SANTAMARGHERITA (...) nie tylko dla projektantów i architektów

Santamargherita jest partnerem Society of British and International Design. To zarejestrowane w 2009 r. branżowe Towarzystwo z Wielkiej Brytanii. Towarzystwo - z siedzibą w Londynie - jest liderem w kształtowaniu nowoczesnego i zintegrowanego przemysłu projek- towego, w którym talenty - z różnych środowisk - mogą się rozwijać bez uprzedzeń. Organizacja ta, dba także o regulacje w zakresie standardów dotyczących kształcenia, dobrych praktyk i zawodowego kodeksu postępowania dla branży aranżacji wnętrz. To profesjonalny kompetentny organ, regulujący i promujący zawód architekta wnętrz ale i projektantów. Santamargherita we współpracy z Habitech Distretto Tecnologico z Trentino opublikowała podręcznik dla projektantów SM-LEED v4. Zastosowanie produktów rekomendowanej marki, przenaczone jest jednak dla wszystkich zainteresowanych tworzeniem designu i wysokogatunkowego wykończenia wnętrz. Zarówno klient indywidualny jak specjaliści, znajdą w produktach rekomendowanej marki, coś szczególnego dla siebie .

image02.jpg

COSENTINO GROUP Innowacja i design prosto z Hiszpanii

Cosentino Group to pochodząca z Hiszpanii, globalna firma rodzinna, działająca od 1979 roku, wytwarzająca i sprzedająca innowacyjne materiały wysokiej jakości przeznaczone dla branży architektury i wzornictwa. Lider na globalnym rynku powierzchni architektonicznych, tworzący innowacyjne rozwiąza- nia oraz proponujący design i wartości wzbogacające życie wielu ludzi na całym świecie dzięki pionier- skim i wiodącym markom. MARINELL rekomenduje tym samym marki COSENTINO GROUP, uznając je za luksusową alternatywę dobrego designu. Rekomendowane marki to: Silestone®, Dekton® lub Sensa by Cosentino®

image02.jpg

REKOMENDOWANE MARKI

Silestone wykonany w ponad 90% z czystego kwarcu. Dostępny w ponad 80 kolorach i różnych teksturach, jest doskonały do dekoracji wnętrz, zarówno jako materiał na blaty kuchenne i łazienkowe, jak i znajdujący zastosowanie na innych powierzchniach.


Dekton to powierzchnia ultrakompaktowa oferowana przez Cosentino. Materiał stworzo- ny według techniki łączenia porcelany, szkła i kwarcu. Wytrzymałość i wszechstronność zastosowania w domu, jak i przy większych projektach.

Sensa to radość z piękna naturalnych kamieni bez obaw o trudy ich pielęgnacji. Wyjątko- wa odporność na zaplamienia zapewnia praktyczne zastosowanie w kuchni.


Cosentino oferuje szeroki wybór kamieni z całego świata: łupek, bazalt, brazylijski granit, trawertyn i wiele innych. Przejrzyj paletę rekomendowanych surowców i sprawdź nieogra- niczone możliwości. To ponadczasowa luksusowa alternatywa.

image07.jpg
image08.jpg

REKOMENDOWANE MARKI

INTERSTONE - to ceniony przez nas partner w biznesie. Wiodący importer i dystrybutor kamienia naturalnego w Polsce. Świetnie uzupełniający nasz samodzielny import. W ramach współpracy, rekomendujemy marki dystrybuowane przez w/w partnera. Są to:


LAMINAM - obecni wyłącznym dystrybutor marki, nagrodzonej jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie designu — Red Dot Award. Prestiżowe wyróżnienie, „Red Dot: Best of the Best”, otrzymała płyta Laminam Star Maker. Produkt projektu światowej klasy designe- ra Maca Stopy powstał we współpracy z polskim oddziałem firmy, a na żywo można go podziwiać w nowoczesnym kompleksie biurowym Warsaw Spire.

QUARELLA - główny dystrybutor marki, będącej światowym liderem w zakresie produkcji aglomeratów kwarcowych i marmurowych, z 40-letnią tradycją i pochodzeniem z Werony.


INTERSPIEK - twórca marki własnej, oferującej płyty uzyskane z mieszanki wysokiej klasy glinki, kwarcu i tlenków metali prasowanych w 400 kg/cm całkowicie spiekane w piecu hybrydowym. To nowoczesne rozwiązanie do stosowania w ogrodzie i na tarasach. Pole- cane do wiosennych metamorfoz, które można wykonać szybko i bezproblemowo, bez udziału glazurnika czy kamieniarza.

image07.jpg